

SW Popcorn Linear Switches (10pcs)
Tax included. Shipping calculated at checkout
The Popcorn switches bring a slightly more playful sound profile. The keystroke remains smooth, while the sound can come across as slightly crisp and lively depending on the build. This creates a more engaging typing experience compared to very neutral linears. A great choice for builds with a bit more personality.
| Switch Type | Linear |
|---|---|
| Top Housing Material | LY |
| Bottom Housing Material | LY |
| Stem Material | LY |
| Spring Length | 19mm |
| Spring Type | Single Stage |
| Pre-travel | 2.0mm |
| Total Travel | 3.6mm |
| Characteristic | Long Pole (>=3.6mm) |
| Operating Force | - |
| Bottom-out Force | 58gf |
| Pins | 5-Pin |
| LED Diffusor | No |
| Factory Lubed | Yes |

SW Popcorn Linear Switches (10pcs)
Sale price€4,00 EUR


