

BSUN Guyu Linear Switches (10pcs)
Tax included. Shipping calculated at checkout
A modern linear focused on a rounded and controlled typing experience. The keystroke is smooth and consistent, with stable guidance throughout the travel. Sound-wise, it leans toward a deep to slightly thocky profile without becoming overly muted. This results in a fuller, but not dull sound. A good option for builds with more depth.
| Switch Type | Linear |
|---|---|
| Top Housing Material | POM |
| Bottom Housing Material | POM |
| Stem Material | UPE |
| Spring Length | 21mm |
| Spring Type | Single Stage |
| Pre-travel | - |
| Total Travel | 3.6mm |
| Characteristic | Long Pole (>=3.6mm) |
| Operating Force | 45gf |
| Bottom-out Force | 50gf |
| Pins | 5-Pin |
| LED Diffusor | No |
| Factory Lubed | Yes |
| Designed by | JZLAB |

BSUN Guyu Linear Switches (10pcs)
Sale price€4,50 EUR


